International Orienteering Federation

Official results for NVii Y2Y 公園定向巡迴賽 2020 第六站 NVii Y2Y Park Orienteering Tournament 2020 Stage 6

Event informationShow result list by organisationUpload routePrint

Name: NVii Y2Y 公園定向巡迴賽 2020 第六站 NVii Y2Y Park Orienteering Tournament 2020 Stage 6
Organiser: Y2Y Orienteering Development and Training Center
Date: 21 November 2020

Classes: Show all | ME | WE | MO | WO | MS | WS | MA | WA | MB | WB | MC | WC | CATI | FAMILY

ME

2 900 m, 11 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Yu Tsz Wai16:505:48
2Aby Lam18:32+1:426:23
3Brian Poon20:03+3:136:54
4Fung Hong Ching20:26+3:367:02
5Yam Kai Yui Hubert22:45+5:557:50
6Wong Io Pan23:27+6:378:05
7Choy Kwok Wai23:34+6:448:07
8Wong Tsz Chun Jason24:26+7:368:25
9Tam Tsz Hong25:23+8:338:45
Hung Hingmispunched
Daniel Pereiramispunched

WE

2 900 m, 4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Kharmoniya Lam19:586:53
2Man Wing25:01+5:038:37
3Ng Wing Si34:44+14:4611:58
4Fung Kit Ling43:09+23:1114:52

MO

2 800 m, 22 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Man Chi Kin19:196:53
2So Ka Wang21:27+2:087:39
3Lee Ting Ho Gilbert22:36+3:178:04
4Wan Cheuk Lun23:38+4:198:26
5Chan Ho Yin24:14+4:558:39
6Au Bing Wing25:17+5:589:01
7Yiu Vor25:20+6:019:02
8Adrian Leung25:47+6:289:12
9Cheung Kwok Pui26:51+7:329:35
9Chan Tsz Chung26:50+7:319:35
11Leung Yat Yin27:51+8:329:56
12Hong Xiang28:59+9:4010:21
13Lee Chung Ming30:57+11:3811:03
14Cheung Chi Shing31:12+11:5311:08
15Lo Kwok Kay31:57+12:3811:24
16Hui Wun Lap33:46+14:2712:03
17Loong Tsun Hong Winston34:26+15:0712:17
18Ho Shing Yan37:28+18:0913:22
19Li Fuk Lung Bruce39:19+20:0014:02
20Ho Yiu Tong47:07+27:4816:49
21Ng Kwok Fung49:14+29:5517:35
22Chou Tsun Ki52:01+32:4218:34

WO

2 800 m, 19 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Chan Pui Fung25:299:06
2Hui Jasmine27:52+2:239:57
3Yuen Shuk Han28:03+2:3410:01
4Wong Wai Man28:57+3:2810:20
5Kan Ming Pui29:49+4:2010:38
6Kensley Leung32:08+6:3911:28
7Wan Yuen Ting33:05+7:3611:48
8Kwong Kin Mui39:27+13:5814:05
9Chow Wai Yi40:50+15:2114:35
10Lee Sze Man Cecilia41:00+15:3114:38
11Luk Lai Lai Rene41:54+16:2514:57
12Chan Yin Wan42:38+17:0915:13
13Hanifa Ismail43:59+18:3015:42
14Chiu Konie45:29+20:0016:14
15Li Heidi46:21+20:5216:33
16Joyce Tsang49:54+24:2517:49
17Lam Yim Yan55:00+29:3119:38
Hayley Haumispunched
Ma Chung Yimispunched

MS

2 600 m, 18 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Tang Chun Kit19:147:23
2Wong Wai Ngai Eric19:58+0:447:40
3Leung Siu Ho21:44+2:308:21
4Chan King Chung22:28+3:148:38
5Wong Isaac22:39+3:258:42
6Chen Fuk Lai23:07+3:538:53
7Tam Chi Ho23:53+4:399:11
8Wong Kin Lok27:39+8:2510:38
9Yan Chi Hang29:42+10:2811:25
10Sy Huan Kun30:04+10:5011:33
11Fu Man Fai31:26+12:1212:05
12Leung Sai Fong32:33+13:1912:31
13Chu Casey32:50+13:3612:37
14Tang Yuk Cheong35:29+16:1513:38
15Chan Kwok Wai Aaron40:03+20:4915:24
16Lui Yuen Ming44:58+25:4417:17
17Chiu Luen Kwan54:49+35:3521:05
Yeung Kwok Keungmispunched

WS

1 900 m, 8 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Tsui Ying Shan19:1710:08
2Mui Suet Yan21:23+2:0611:15
3Au Wing See21:26+2:0911:16
4Cheng Po Yi28:01+8:4414:44
5Chan Ka Man31:57+12:4016:48
6Wong Pui Yee36:34+17:1719:14
7Lee Chui Hang Winky37:19+18:0219:38
8Leung Yee May47:45+28:2825:07

MA

2 600 m, 10 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Joshua Au17:106:36
2Yau Man Kit Bosco22:22+5:128:36
3To Chung Yin22:48+5:388:46
4Wong Lap Hang Andrew26:35+9:2510:13
5Wong Sing Ham26:54+9:4410:20
6Chan King San29:23+12:1311:18
7Ethan Hui31:26+14:1612:05
8Ho Yin To32:27+15:1712:28
9Yan Ho Long33:47+16:3712:59
10Kong Marcus34:13+17:0313:09

WA

2 200 m, 6 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Kwong Tsz Wing18:308:24
2Leung Lok Ching21:20+2:509:41
3Lui Shing Yan23:56+5:2610:52
4Ko Hiu Man Sophie36:03+17:3316:23
5Belle Tsang Yan Kiu46:50+28:2021:17
Ng Mei Yaumispunched

MB

2 200 m, 17 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Au Cheuk Yiu Janos17:327:58
2Cho Sze Chit17:40+0:088:01
3Chen Ka Hei20:01+2:299:05
4Poon Tsz Ming20:10+2:389:10
5Hong Haocheng20:55+3:239:30
6Yan Ho Hei22:20+4:4810:09
7Man Yu25:21+7:4911:31
8Ng Chun Wo27:23+9:5112:26
9Fung Chun29:50+12:1813:33
10Tsoi Kin To32:30+14:5814:46
11Hung Long Hei40:40+23:0818:29
12Wong Cheuk Fung43:00+25:2819:32
13Wu Ming Chit46:00+28:2820:54
14Chow Sheung Chit Jayden47:03+29:3121:23
15Au Caleb Shun Yin56:11+38:3925:32
Poon Lok Ngodisqualified
Chan Darren Wang Heimispunched

WB

1 900 m, 6 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Yiu Yiu14:227:33
2Tsang Chung Kiu17:17+2:559:05
3Yau Man Hei Meri18:34+4:129:46
4Wong Yik Fei21:16+6:5411:11
5Tsoi Ka Ying23:52+9:3012:33
Choi Lokmispunched

MC

1 500 m, 16 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Cheng Ting Hei15:1110:07
2Mitch Milas21:20+6:0914:13
3Ku Kin Hay Hendrick21:42+6:3114:28
4Chan Hon Lam Morgan23:39+8:2815:46
5Au Cheuk Nam Janko27:51+12:4018:34
6Leung Ngo Fung28:01+12:5018:40
7Woo Ho Chun Jeff30:50+15:3920:33
8Chan Chi Yui33:19+18:0822:12
9Lo Shun Yau Joshua33:59+18:4822:39
10Chan Ching James34:13+19:0222:48
11Tang Wai Ching36:36+21:2524:24
12Lo Yat Hei Isaac37:11+22:0024:47
13Au Tsz Yeung Micah39:09+23:5826:06
14Po Yik Hei39:52+24:4126:34
Leung Wai Shundisqualified
Tsoi Kin Hangmispunched

WC

1 500 m, 7 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Chung Pui Ching17:3811:45
2Lam Giselle Cheuk See18:49+1:1112:32
3Agnes Sy28:45+11:0719:10
4Chan Ling Emma31:41+14:0321:07
5Liang Gwai Fei Lea35:25+17:4723:36
6Leung Sophie40:59+23:2127:19
7Au Yan Tung Hannah42:17+24:3928:11

CATI (Come & Try It)

1 500 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Fong Yun Ho / Fong Hon Pok Hobart19:0912:46
Cheung Kwok Wai / Cheung Ho Yeungmispunched
Ottis Mok / Benny Mokmispunched

FAMILY

1 500 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Kong Pui Man / Ng Sapphire Yuka22:4215:08
2Edith Chow / Trevor M30:59+8:1720:39

Please report errors in the result list to the organiser.